Çakıl Taşları Dizisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Çakıl Taşları Dizisi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

İKİ DOSTUN HİKAYESİ

YazarMesaj
yagmur91

yagmur91

Cinsiyet Cinsiyet : Kadın Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 48
Rep Gücü Rep Gücü : 0
Beceri Puanı Beceri Puanı : 67
Yaş Yaş : 32

İKİ DOSTUN HİKAYESİ Empty
MesajKonu: İKİ DOSTUN HİKAYESİ   İKİ DOSTUN HİKAYESİ EmptyPtsi Tem. 19, 2010 3:46 pm

İki dost olur.Biri atılgan diğeri ise sesiz ve sakin olan iki dost.
Bir gün atılgan olanın işleri bozulur ve en yakın dostundan borç ister. Dostu hiç düşünmeden verir. atılgan olan dost yine dostunun yanına gelerek bu defa da evlenmek üzere olduğu nişanlısını çok beğendiyini söyler ve ondan vazgeçmesini söyler. sakin olan dost bu duruma çok üzülür ama yinede arkadaşını kıramaz ve nişanlısından vazgeçer.. biraz zaman geçer ve bu defa da sakin olan dostun işleri bozulur ve dostunun yanına giderek dostundan yanında iş istiyo ama dostu onu geri çeviriyor.
Bir gün sokakta yürürken yaşlı bir adamla karşılaşır adamın
çok fakir olduğunu ve ilaçlarını alamadığını söyler bizimki yaşlı adama istediği ilaçları alır ve bakar.yaşlı adam ölür ve 3-4 gün sonra haber alır aslında yaşlı adam çok zengindir ve bütün mirasını bizim safa bırakır .
o da biraz kırgınlığı olan dostuna inat,dostunun iş yerinin tam karşısından bir ev alır.
Bir gün kapısını yaşlı bir dilenci çalar çok aç olduğunu ve kendisinden yemek istediğini
söyler. Bizim saf hiç kıramaz kadını alır ve ona yemek verir.
Kadın der ki bnde yalnızım istersen ben bu evin yemeklerini ve işlerini yapayım der. Bizim saf hemen kabul eder teklifi. Ve bi gün kadına ona uygun bi kız aramasını söyler ve kadın da öyle birini tanıdığını söyler.
Bizim saf eski dostunada bir davetiye yollar. Ve
düğün günü gelip çatar nikahtan sonra bizim saf mikrofonu eline alır ve başlar yaşadıklarını anlatmaya.
Benim çok iyi bir dostum vardı işleri bozulduğunda benden borç istedi tüm paramı verdim.
Daha sonra evlenmek üzere olduğum nişanlımı istedi içim kan ağlıya ağlıya ondan da vazgeçtim ama ben işlerim bozulurken ondan iş istedim o vermedi der..
ve eski dostu dayanamaz alır eline mikrofonu o da başlar yaşadıklarını anlatmaya.
Bir zamanlar çok iyi bir dostum vardı ondan borç istedim tüm parasını verdi.
Sonra evlenmek üzere olduğu nişanlısını istedim çünkü arkadaşım çok saftı o kadın arkadaşıma layık bir kadın değildi.işleri bozulduğunda benden iş istedi ama ben iş vermedim çünkü en yakın arkadaşımı kendi himayem altında çalıştıramazdım.
Sokakta gördüğü yaşlı adam ise benim babamdı babam ölmek üzereydi onu ben yolladım bütün mirasını arkadaşıma bırkmasını ben söyledim.
Kapısını çalan yaşlı kadın ise benim annemdi ona iyi bakması için onu ben gönderdim. Ve ve sayın misafirler şu anda evlendiği kişi ise benim kız kardeşimdi onu arkadaşımla evlenmesi için ben ikna ettim.Ve sayın misafirler BİZ BÖYLE DOSTUZ...........der

İKİ DOSTUN HİKAYESİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» aşk hikayesi(çok acıklı):(
» Yaralı Yüz {Çarpıcı bir AŞK hikayesi}
» Yaşlı Marangozun Hikayesi