Çakıl Taşları Dizisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Çakıl Taşları Dizisi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Komediden kaçarken "evde kaldı"-Eylem Yıldız

2 posters
YazarMesaj
nslnr

nslnr

Cinsiyet Cinsiyet : Kadın Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 247
Rep Gücü Rep Gücü : 6
Beceri Puanı Beceri Puanı : 304
Yaş Yaş : 26
Nerden Nerden : Trabzon

Komediden kaçarken "evde kaldı"-Eylem Yıldız Empty
MesajKonu: Komediden kaçarken "evde kaldı"-Eylem Yıldız   Komediden kaçarken "evde kaldı"-Eylem Yıldız EmptyÇarş. Ağus. 18, 2010 8:30 pm

Komediden kaçarken 'evde kaldı'
Asmalı Konak'ta evin küçük kızıydı. 2005'te Altın Koza Film Festivali'nde 'Umut Veren Genç Kadın Oyuncu' ödülünü aldı. Şimdi 'Kaçabildiğim kadar kaçtım' dediği komedi türüyle yeniden televizyon ekranında. Eylem Yıldız, 'Çakıl Taşları'nda 'evde kalmış Nisa Nur'u canlandırıyor.
Televizyon izleyicisi Eylem Yıldız'ı Asmalı Konak'ta aşklarıyla biraz sorun yaratan 'Zeynep' rolüyle tanıdı. 2005'te Atıf Yılmaz'ın filmi 'Eğreti Gelin'le sektördeki şansını ikiye katladı. Uzunca bir ara verdiği televizyona bir komedi dizisiyle döndü. Eylem Yıldız, Fox TV'deki 'Çakıl Taşları'nda, 'evde kalmış' Nisa Nur için dikkat çekici bir performans gösteriyor şimdi.
Yıldız'la yoğun geçen çekimlerinin arasında kısa da olsa görüşme fırsatı bulduk.

- Nisa Nur rolü hangi yönüyle çekici geldi size?
Çok renkli bir karakter; her an her şeyi yapabilecek komik biri. Dizilerde böyle rolleri yakalamak kolay değil. Oyunculuk gerektiren bir karakter. Bir oyuncu için komedide oynamak zevkli bir şeydir. Dram bir yerden sonra sıkıcı hale dönüşebiliyor.

- Önceki rollerinizden biraz farklı galiba...
Evet öyle. İlk defa yaşıma uygun birini oynuyorum. Daha önce lise öğrencisi, üniversite öğrencisi gibi hep yaşımdan genç karakterleri oynadım. Pek çok kişi komedinin bana yakıştığını düşünüyor. 'Evde kalmış' sıfatı yakıştırılan kızlardan biri Nisa Nur. Annesi evlendirip mürüvvetini görmek istiyor, o da bir yandan buna inanmış. Ama diğer yandan okumak da istiyor. Aslında çok zeki bir kız, fakat farkında değil.

- Bir oyuncu karizmatik rollerde görünmeyi daha çok istemez mi?
İnsan bir yerde belki de gençlikten ya da konservatif eğitimden olsa gerek, ağır rollerin karizmatik oyuncusu olmak istiyor. Benim için de uzun süre geçerliydi bu. Komediden kaçtım kaçabildiğim kadar. Fakat şimdi hayatımın neşeli ve eğlenceli bir dönemindeyim ve öyle akmasını istiyorum. Bir de 10 yıldır bu sektördeyim, artık daha cesur davranabiliyorum.

- Özellikle oynamak istediğiniz bir rol var mıdır?
Bizim Türk sinemasında kadın karakter sıkıntısı var, hep gölgede kalır kadınlar. Güçlü kadınları oynamak istiyorum. Mesela Halide Edip Adıvar'ı, beni fiziksel olarak benzettikleri Cahide Sonku'yu oynamak isterim.

- Aynı zamanda tiyatrocusunuz. Yedi yıl Erzurum Devlet Tiyatrosu'nda oynamışsınız...
Hala Devlet Tiyatrosu oyuncusuyum, sekizinci yılımdayım. Sezon açıldığında, Erzurum'a bazı oyunlarda oynamak için yine gideceğim. Yalnızca Erzurum'la kalmıyor bir de, Doğu'daki diğer şehirlere turneye çıkılıyor.

ERZURUM'DA YAŞAMAK İSTANBUL'A GÖRE FARKLI VE ZOR

- Erzurum'da tiyatro yapmak zor olsa gerek...
İstanbul'daki tiyatro seyircisi sakin ve oyunları kendisini dışarıda tutarak izliyor. Erzurum'da ya da Doğu'daki diğer şehirlerde seyirci daha katılımcı ve coşkulu oluyor. Her zaman dolu salonlarda yoğun ilgiyle karşılaşıyorsunuz. Oradaki coşku oyuncuya da bulaşıyor, daha çok zevk alarak oynuyorsunuz. Ama sahneden indiğinizde işler değişiyor. Erzurum'da yaşamak, bulunmak çok mutluluk duyulacak bir durum değil. Hayat burayla karşılaştırılamayacak kadar farklı ve zor.

- Adana Altın Koza Film Festivali'nde 'Umut Veren Genç Kadın Oyuncu' ödülünü almıştınız. Aradana geçen zamanda umduğunuzu bulabildiniz mi?
Sinema açısından bakarsak pek bulduğumu söyleyemem. Karşıma çıkan her filmde oynamak gibi bir niyet taşımadığım için, önerilen ama yer almak istemediğim sinema projeleri de oldu. Uzun bir yolculuk olarak görüyorum bu işi. Sabır ve biraz da inatçılık gerektiren bir alan sinema. Bundan sonra iyi bir sinema projesiyle karşılaşacağıma inanıyorum.

- Birlikte oynamayı çok istediğiniz bir oyuncu var mıdır?
Şener Şen'le birlikte, baba kızı oynamayı çok istiyorum.

- Göksel'in klibinde gitar çalıyordunuz, onun öncesinde de Mor ve Ötesi'nin klibinde görmüştük sizi. Müzikle özel olarak ilgilenir misiniz?
Göksel çok yakın arkadaşım, mor ve ötesi'nin klibinde de yine arkadaşlık ilişkisi nedeniyle oynamıştım. Gitar çalıyorum. Aslında yola ilk önce müzisyen olmayı isteyerek çıkmıştım. Ortaokuldayken klasik gitar dersleri alıyordum bunun için. Uzun bir süre çalıştım ama çok başarılı değildim, iyi kulağım yoktu. Vasat bir gitarist olabilirdim. Oyunculukla da ilgilenmem o sıralarda gitarı bırakmamı kolaylaştırdı.

DÜNYAYI GEZİYORUM

- Müzik dışında vakit geçirdiğiniz başka uğraşlarınız var mı?
Seyahat etmeyi çok severim. Genelde kazandığım paraları dünyayı gezerek harcıyorum. Bunu da çoğunlukla tek başıma yapıyorum. Gittiğim yerlerde kalma sürem de genellikle üç haftadır. Orayı anlamaya yetecek bir süre.

- Bize bu yaz bitmeden gitmemiz için nereyi önerebilirsiniz?
Çok etkilendiğim yeri söyleyerek cevap vereyim. İki yıl önce Kudüs'e gitmem benim için bir milattır. O günden beri herkese diyorum; 'Dünyayı anlamak istiyorsanız mutlaka Kudüs'e gitmelisiniz.' Dünyadaki, Ortadoğu'daki savaş ortamının, bölünmüşlüğün bir laboratuarı. İsrail ile Filistin'in eşitsiz konumu ve gerginlik çok açık biçimde hissettiriyor bunu. Beni daha çok Yahudilere benzetiyorlardı. Mesela bazı yerlerde Müslüman olduğumu göstermek için Fatiha okuyordum, şaşırıyorlardı.

- Parti düzenlemeyi sevdiğinizi de duymuştum...
Evet vaktiyle öyleydi. İnsanları bir araya getirmeyi ve eğlenmeyi seviyorum. Şimdi artık daha sakin bir hayat yaşıyorum, duruldum sanırım. Ama 'partilemeyi' hala seviyorum, yakında yine bir parti yapabilirim.

ALINTIDIR
KantarcıLar_Meester

KantarcıLar_Meester

Cinsiyet Cinsiyet : Kadın Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 31
Rep Gücü Rep Gücü : 0
Beceri Puanı Beceri Puanı : 61
Yaş Yaş : 28
Nerden Nerden : izmir

MesajKonu: Geri: Komediden kaçarken "evde kaldı"-Eylem Yıldız   Komediden kaçarken "evde kaldı"-Eylem Yıldız EmptyCuma Ağus. 20, 2010 4:06 pm

Sağol.
nslnr

nslnr

Cinsiyet Cinsiyet : Kadın Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 247
Rep Gücü Rep Gücü : 6
Beceri Puanı Beceri Puanı : 304
Yaş Yaş : 26
Nerden Nerden : Trabzon

MesajKonu: Geri: Komediden kaçarken "evde kaldı"-Eylem Yıldız   Komediden kaçarken "evde kaldı"-Eylem Yıldız EmptyCuma Ağus. 20, 2010 6:56 pm

rica ederim... Komediden kaçarken "evde kaldı"-Eylem Yıldız Icon_biggrin

Komediden kaçarken "evde kaldı"-Eylem Yıldız
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  Yıldız Tilbe__ bende kaldı
» Eylem Yıldız (Nisanur) biyografi,Resimleri,Yorum Ve Paylasimlariniz
»  Demet Akalın - Tanrıya Kaldı
»  Sezen Aksu - Kalbim Ege'de Kaldı
» Eylem - Mız Mız