Çakıl Taşları Dizisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Çakıl Taşları Dizisi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Ferhat Göçer

YazarMesaj
Esperanza
Genel Moderatör
Genel Moderatör
Esperanza

Cinsiyet Cinsiyet : Kadın Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 645
Rep Gücü Rep Gücü : 3
Beceri Puanı Beceri Puanı : 1411
Yaş Yaş : 32
Nerden Nerden : Ankara

Ferhat Göçer  Empty
MesajKonu: Ferhat Göçer    	 Ferhat Göçer  EmptyCuma Tem. 23, 2010 4:43 am

1966 senesinde dünyaya gelen müzisyen Ferhat Göçer, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Devlet Konservatuarı Şan Bölümü’nden mezun oldu. İki sene boyunca sözleşmeli olarak çalıştığı Devlet Opera ve Balesi’nden doktor olarak tayininin çıktığı Şanlıurfa’da mecburi hizmetini yerine getirmek üzere ayrılan sanatçı, İstanbul’a döndüğünde Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde Genel Cerrah olarak çalışmaya başladı.

Kendi kurduğu ve Türkiye’nin tek şahsa özel senfoni orkestrası olan Metropol Senfoni Orkestrası ile konserler veren Ferhat Göçer, kendi ismiyle aynı ismi taşıyan ilk stüdyo albümünü 2005 senesinde yayınladı. DMC Müzik etiketiyle çıkan albümün prodüktörlüğünde Ozan Doğulu ile bir araya gelen sanatçı, albüm içerisinde bulundurduğu 12 şarkıyı Batı müziğinin enstrümental nitelikleriyle başarılı bir şekilde harmanladı ve müzikseverlerden büyük ilgi gördü. Aynı sene içerisinde “Aşk ve Hüzün” adlı bir müzikal de hazırlayan müzisyen, bu proje sonrasında 2. stüdyo albümü için çalışmaya başladı.

2007 senesinde “Yolun Açık Olsun” adlı 2. stüdyo albümünü yeniden Ozan Doğulu’nun prodüktörlüğünde müzikseverlerin beğenisine sunan Ferhat Göçer, bu albümde ilk albüme göre daha yavaş çalışmalara yer verdi. Dünya Opera repertuarından günümüz şarkılarına, Napolitanlardan Şansonlara, Rembetikolara; Türk Sanat Müziği’nin seçkin eserlerinden, Halk Müziği’mizin örneklerine, Hafif Batı Müziği’nin nostaljik parçalarından günümüz müziğine kadar farklı müzik türlerini seyircisiyle buluşturan sanatçı, ertesi sene ise “Çok Sevdim İkimizi” adlı 3. stüdyo albümünü piyasaya sürdü.

“Çok Sevdim İkimizi” albümünün içerisinde yer alan “Bizim Şarkımız”, “Biri Bana Gelsin”, “Gül ki”, “Sen Söyle Hayat” ve “Aklım Sende Kalır” adlı parçalarıyla hayranlarından büyük beğeni toplayan Ferhat Göçer, aynı zamanda Aslı Güngör, ENBE Orkestrası ve Hüseyin Karadayı ile gerçekleştirdiği çalışmalarla da göz doldurdu. Albüm sonrasında ‘Anadolu Aryaları’ adlı projesi ile Türkiye’nin çeşitli illerinde konserler veren müzisyen, yurt dışında da Gino Castelli, Alessandro Safina, Al Bano, Patrizio Buene ve Emma Shaplin ile ortak konserlere imza attı.

ALBÜMLERİ

Ferhat Göçer 2005
Yolun Açık Olsun 2007
Çok Sevdim İkimizi 2008
Çok Sevdim İkimizi & Remixes 2008

Ferhat Göçer
1 sayfadaki 1 sayfası